تاریخ برگزاری جشنواره کن 2019 مشخص شد

مسئولان برگزاری جشنواره فیلم کن تاریخ برگزاری هفتاد و دومین دوره این رویداد سینمایی در سال ۲۰۱۹ را اعلام کردند.

به گزارش رسانه موسیقی هنر به نقل از هالیوود ریپورتر، مسئولان جشنواره فیلم کن تاریخ برگزاری هفتاد و دومین دوره این رویداد سینمایی را اعلام کردند. جشنواره کن 2019 از سه‌شنبه 14 ماه مه آغاز به کار می‌کند و تا شنبه 25 ماه مه (24 اردیبهشت تا چهارم خرداد 98) ادامه خواهد داشت. جشنواره هفتاد و یکم هم از سه‌شنبه تا شنبه برگزار شد. بعد از هفتادمین سالگرد راه‌اندازی مهم‌ترین جشنواره فیلم اروپا در سال 2016، تغییر تاریخ برگزاری جشنواره کن در سال 2018 به عنوان آغاز دوره‌ای جدید در تاریخ این رویداد سینمایی قلمداد شد.

جشنواره فیلم کن امسال نیز با وضع و اجرای چند قانون جدید برگزار شد که از آن جمله میتوان به نشست خبری فیلم‌های بخش مسابقه به بعد از فرش قرمز و نمایش فیلم در کاخ جشنواره موکول شد اشاره کرد. این تغییر با هدف جلوگیری از لو رفتن فیلم‌ها در فضای مجازی و انتشار نقد پیش از اکران هر فیلم صورت گرفت. این در حالی است که اصحاب رسانه و خبرنگاران همچنان با رویه جدید نمایش فیلم‌ها در کن مخالفند. باید منتظر ماند و دید قوانین و شرایط نمایش تولیدات جدید در کن 2019 با جشنواره امسال تفاوتی خواهد داشت یا نه!!

جشنواره هفتاد و دوم در بازه‌ای 12 روزه در شهر کن فرانسه برگزار می‌شود و مراسم اختتامیه نیز به صورت زنده و رایگان شنبه شب از طریق «Canal Plus» پخش خواهد شد.