ریاست کل دفتر هنرهای تجسمی تغییر کرد

هادی مظفری با حکم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان مدیر کل دفتر هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منصوب شد.

به گزارش رسانه موسیقی هنر به نقل از روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در جلسه شورای مدیران معاونت امور هنری، تکریم و معارفه مدیران کل پیشین و فعلی هنرهای تجسمی صبح شنبه ۱۶ تیرماه در معاونت امور هنری برگزار شد.

پس از اینکه سکان معاونت هنری وزارت ارشاد به دست سید محمد مجتبی حسینی افتاد، زمزمه‌هایی مبنی بر تغییر مدیرکل دفتر هنرهای تجسمی هم به گوش می‌رسید اما هر بار که این زمزمه‌ها قدرت می‌گرفت، مجید ملانوروزی که پنج سال در سمت مدیرکل دفتر هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت می‌کرد، صراحتا رفتن خودش را از این دفتر تکذیب با تایید نمی‌کرد و خود را تابع تصمیمات وزیر و مدیران بالادست می‌دانست.

مظفری پیش‌تر سرپرست معاونت فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران بوده است.

در این جلسه، از خدمات مجید ملانوروزی مدیر کل قبلی هنرهای تجسمی قدردانی و هادی مظفری به عنوان مدیر کل دفتر هنرهای تجسمی معرفی شد.

سید مجتبی حسینی معاون امور هنری در این جلسه گفت:

ملانوروزی تحصیل کرده هنر و هنرمند است و در پنج سال حضور در دفتر هنرهای تجسمی، خدماتی ارائه کرد و تعداد نگارخانه ها افزایش یافت. امیدواریم مظفری نیز با توجه به تجربه هایی که دارد، بتواند زمینه مناسب تری را برای توسعه هنرهای تجسمی و پویایی این حوزه فراهم کند.

مجید ملانوروزی هم در این جلسه گفت:

در این دوره، سعی شد اعتبار به موزه هنرهای معاصر تهران بازگردد و نمایشگاه های داخلی و خارجی در موزه برگزار شد. همچنین در این دوره بخش خصوصی در توسعه و رشد نگارخانه ها فعالیت کرد و نقش داشت. امیدواریم آقای مظفری با توجه به شناخت و تجربه های ارزشمند و موفقی که در حوزه فرهنگی و هنری دارد به توسعه بیشتر هنرهای تجسمی کمک کند.

هادی مظفری نیز در این جلسه از خدمات ملانوروزی قدردانی و اظهار امیدواری کرد که با همراهی هنرمندان و مجموعه هنری، فضای مناسب تری برای توسعه هنرهای تجسمی فراهم شود.

در بخشی از جلسه شورای مدیران معاونت امور هنری، با حضور خسرو طالب زاده، مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، موضوع هوشمندسازی سامانه های حوزه فعالیتی معاونت امور هنری برای صدور مجوز، در راستای دولت الکترونیک و حقوق شهروندی برررسی شد.